Black Mask за лице, според мое мислење, лично искуство и настава

Јас се извинувам однапред ако има грешки во текстот, во превод со помош на онлајн преведувач. Јас би сакал да го споделам моите впечатоци во врска со неодамнешното откритие – маска за лице Black Mask , која ми помогна да се ослободи од старите козметички дефект.

Во последните 13 години, имав еден сериозен проблем – кожата на лицето станува мазна, постојат големи, болни мозолчиња. Мајка ми ме увери дека сè ќе се нормализира по неколку години. За жал, и по 30 години, ништо не се менува, тоа се влошуваат – речиси сите се соочуваат со црни точки и воспалени периодично. Веднаш штом ќе се бореше со недостаток на: придржуваат до правилна исхрана, не сум направил домашна маска на античките и модерните рецепти, се креми за лице во аптеките и професионални продавници. Сè беше бескорисен, додека не се обиде еден лек. Јас би сакал да го споделам моите впечатоци во врска со неодамнешното откритие – маска за лице Black Mask , што помогна да се ослободи од козметички дефект.

Во една од социјалните мрежи видов реклама на црна маска Black Mask . Тоа беше толку примамливо што решив да се обидам. Како некој кој има искуство на кожата многу пари пред да ја купите, сфатив дека е неопходно да се знае на мислењето на оние кои го користат. Black Mask беше еден од првите места во филмовите рејтинг маска со црни точки.

Black Mask ослободи од blackheads

Вистинските ставови и фотографии одлучи да се погледне на форумот на жените. Како што се испостави, сорти на црни маски и многу мислења за тоа. Повеќето критики се позитивни, но имаше и негативни мислења. По разгледување на нив, сфатив дека филмот се појавува и по примена лажни. Таа се разликува од оригиналното пакување и цена.

На тврди ефект и детална анализа на компонентите на оригиналната маска

Производителите Black Mask позиција на производот од позитивната страна, тие и ветуваме на:

 • да се ослободиме од blackheads;
 • намалување zhirootdeleniya;
 • длабоко чистење;
 • еластично враќање;
 • подобрување на лицето тон.

Пред купување одлучил да студира компоненти. Производител пријатно изненаден – значи да се состои од високо квалитетни природни состојки. Black Mask не се тестирани на животни, што е голем плус за мене.

Ефект на Black Mask е постигнат од страна на акција:

 • Јаглен од бамбус. Оваа супстанца – природен абсорбента, кој ја апсорбира масти објавен од кожата и нечистотијата од порите. Заедно со чистење ефект од бамбус јаглен има антисептично (спречува воспаление).
 • Екстракт серија. Анти-воспалителни и смирувачки ефект на фабриката се користи во козметиката и медицината. A серија забрзува заздравувањето на акни, правење знаци за нив помалку забележлива.
 • Каолин (бела глина). Оваа состојка има состав во близина на термални води на магнезиум, азот, калциум, бакар, алуминиум и силициум оксиди. Каолин делува комплекс: апсорбира вишокот на масти и слободните радикали, го зајакнува крвните садови, што го прави кожата еластична, ги активира метаболичките процеси во клетките и избелува кожата.
 • Neovitin. Билни препарати на женшен клетки со силен антиоксиданс ефект. Корисен ефект на кожата: ја враќа епидермисот на клеточно ниво, ја зголемува отпорноста на надворешни шокови, го елиминира воспалението и го успорува структура.

Состав навистина импресиониран, решив да се купи! Јас се користат да се купи козметика за лице во аптеките, па отидов таму. Немаше маски, сепак, на Амазон и други трговски сајтови премногу.

Моите впечатоци на маската: изгледот, мирисот, на процесот на спроведување

Понудите на интернет многу, па едноставно не се кандидира во измама, по совет на форумот нареди Black Mask на официјалниот сајт

Ова е докажан веб-сајт

таму каде што е мислење на купувачите. Цената чинеше ниска (во споредба со терапевтски третмани во салонот и професионални ресурси). Не авансот не се бара тоа што јас плати за една пратка во пошта.

Однадвор Black Mask личеше на сајтот – 5 вреќи од 40 грама црна боја со лаконска натпис и инструкции:

 • лажица се меша со лажица прашок со иста количина на топла вода;
 • излади малку;
 • нанесете слој на чисти и барат од кожа (со исклучок на усните и очите);
 • почекајте 25 минути;
 • отстранети од брадата;
 • со користење на 2-3 пати неделно.

Тоа не е препорачливо да се користи маска кога воспалени мозолчиња.

Пакувањето е изработено од густа полиетилен со многу удобно затворач. Маска за лице во прав е сива боја, со пријатен благ мирис.

А сега продолжи директно на искуство на користење на црна маска.

Направете маска е едноставен: се меша со вода и прав. Јас се добие многу, како крем црна боја, со пријатен мирис (малку посилно отколку што беше во сува состојба).

На кожата подготвени Black Mask предизвикани лесно, дури и слој. Допир тоа беше нерамна, малку грубо. Sohli маска околу 25 минути, за кое време успеав да се одмори по работа.

Black Mask - ќе помогне во борбата за јасно кожата

Филмот испадна густа, но флексибилни. Јас нежно задеваат долниот раб и почнал да пука. Искрено, тоа беше малку непријатно. Впрочем филмот е отстранета (целиот процес траеше околу 3 минути), гледав во неа. На повидок не беше пријатно – на површината беше во мал "црви".

Резултат на користење. Оправдано да се маскираат моите очекувања?

По отстранување на маската црно лице беше малку црвена во областа на blackheads метеж, црвенило исчезна по 10 минути. Ефективноста на маски за лице, веднаш забележав:

 • црни точки стануваат сè помали;
 • Тој се појави руменило;
 • кожата станува мека и пријатна на допир.

Следниот ден, тоа беше апсолутно не мрсна. За мене, тоа беше пријатно изненадување, јас обично се користи во прав на секои 2 часа.

По 2 дена, повторно да ја искористи предноста Black Mask . Shot полесно од прв пат. Состојба подобрена лице со секоја употреба. По завршувањето на полно разбира, добив:

 • нема црни дамки;
 • акни исчезна;
 • тогаш стеснување;
 • тен стана полесна;
 • практично исчезна дамки од акни;
 • сјај значително се намали.

Според други, почнав да изгледаат помлади, а маж ми почна повторно прави комплименти.

Состави на позитивни критики, сакам да се спомене и достоинството Black Mask :

 • разумна цена;
 • брзи резултати;
 • економија (една торба е доволно за 2 пати);
 • суптилна мешавина на компоненти;
 • леснотија на користење.

Според мое мислење, на маската има еден недостаток: малку непријатност за време на отстранување. Иако, со оглед на тоа потоа исчезнува дел од црни точки, јас сум подготвен да страдаат.

И покрај фактот дека посакуваниот ефект за лице дојдов нема да се престане со користење на Black Mask и веќе нареди друг во собата: за превенција ќе се примени еднаш неделно или два. Јас препорачувам на сите, без оглед на возраст!

PoorAverageGoodVery GoodExcellent (210 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...