Titan Gel за зголемување на достоинството на мислење во врска со крем за мажи

Добредојдовте! Ова е приказна за човек со мал пенис, што не сакаат да се стави со нивната физиологија. Звучи смешно и апсурдно, не е тоа? Па, ништо не го доживеав во времето фрази од типот: "сонцето, а вие го викате член?", А потоа, и вашиот молчи неодобрување како мечка. Така, 10 cm во една нормална држава, и 12 да се подигне. Импресивно?

Сега, никој од вас (мажи, апелирам до вас) не имате некое прашање, зошто пречи да се зголеми нивниот пенис. Така полов орган може да се исполни само и бајка, а не факт. Гледајќи напред (Јас не сум господар на интрига), можам да кажам дека постои алатка која ми помогна. Тоа траеше 6 месеци на тензија, но 16 сантиметри стои на средства може да се нарече безусловна победа. Ова не е само мое мислење. Мојата воени пријател (ох, колку ние треба женски поддршка!) Ме одведе на целиот пат. И искрено, ако не и за нејзиното упорно, јас би го падна сè сто пати. Но, првите нешта прво.

Ми пријде на ова прашање конструктивно. Пред да се зголеми, што треба да знаете, поради што, во принцип, тоа е можно да се промени должина и дебелина на нивниот пенис. Мускулите, кои можат да бидат напумпани во оваа тендерска орган таму. И што е тоа?

Гел за мажи

Да ја испитаме структурата и процесот на изградба на фалусот.

уретрата (мочниот канал) тече низ центарот на пенисот, кој ги штити сунѓерести тело. Тоа е на ист начин, и на пенисот. По должината на рабовите на стеблото, паралелно со сунѓереста телото, поминува две пештера пештера и телото. Тие имаат клеточна структура формирана од страна на густа покривка albuginea. Сето ова "богатство" покрива со тенок слој на маст, дермисот и епидермисот. Откако мозокот збор за возење под влијание на состојбата на мирисот на парфемот, смеа на жените, плунка вкус, допир на голотија и еротски фантазии, тој дава "наредби" и хиперемија клетки пештера и сунѓерести тело значително се зголемува. Паралелно, се преклопуваат одлив на венска крв. Пенисот станува подолго и се зголемува во волумен.

Така, јачината јасно. Сега, за можноста за зголемување на орган. Еластична albuginea, кои се состојат од ќелии, има потенцијал да се водат. Оваа способност се користи и поддржувачи Jelqing техники, вработување како адјувантна да се зголеми јачината на гел. Не, постојат мислења дека може да се земе обичен вазелин или крем, но, што ако не е специјално дизајнирана алатка? Јас, исто така купил ова.

Јасна предност не е, според тоа, во потрага по промотивни понуди и прочитајте ги коментарите на форуми. Аптеки не се гледа – им се допаѓа на производот, според мое мислење, не се одржи. Купи за себе Titan Gel . Имаше, се разбира, случаи во кои корисниците изразија негативно мислење и на дрога, но нивните критики се изрази за мене полека и конструктивна.

Пред да почнете да експериментира на брат ми ги прегледав сите предложени опции за пенисот проширување. Опише секој не само ќе ви кажам зошто јас се сврте од нив.

Како што гледав по начин, и што од тоа.

 1. Phalloplasty. Цена резултираше во состојба на шок, а процентот на компликации искрено преплашени. На 10 испитаници 3 луѓе се задоволни со резултатот, дури и во двете потенција се влоши, а еден човек дури и зедов некој вид на инфекција и долго да се третираат.
 2. Вакуум пумпа. Ако успее, единствениот постојан партнер. Како што можете да си замислите, "Душо, имам еден момент, член на дефинирани." А сепак, во поглед на вистински корисници – не ги купуваат пумпа со темно матна материјал. Најдобриот човек треба да се види и да се следи неговата состојба, а потоа се повлече од пумпата, и има син и не дише.
 3. Ekstander. Постои анегдота на оваа тема. Еден човек има проблеми со потенцијата. Сопругата вели: "Врзете член на два моливи и да успее." Секс сè уште се чува. По датира само зборува усни "на секој вид -. И мали, и криви, туку за да ја завршиме играта пропадна, прв пат" Но, сериозно, кога носи ekstandera, особено неговите remeshkovyh и јамка модели, релативно висок ризик од повреда. А сепак, и ова е мое лично мислење, повикувајќи се на членовите на процесот ekstandere е премногу сличен со методите на средновековната инквизиција – "шпанска чизма", итн
 4. Масти и креми. Тоа е многу едноставна. Постојат крем – средства за подмачкување. Ова е заеднички интимни лубрикант што мириса добро, слабо се апсорбираат, заштитува од гребнатини и непријатност. И постојат креми, кои производителот додава афродизијаци, антиоксиданси и конзерванси. Тие постојано зголемување на протокот на крв во пенисот и да се олесни процесот на Јелка. Нивната ефикасност зависи целосно од составот. Бидејќи јас се користи само Titan Gel , а потоа јас ќе пишувам за неговиот состав.

Составот на гел мојата Titan Gel за пенисот проширување

 • Goryanka корејски. Таа содржи icariin – flavonol, подобрување на сексуалната функција (го зголемува производството на тестостерон).
 • Перу Маца. Зеленчук од Јужна Америка, нашите вкусови како ротквица. Преку океанот, тоа е додадена на јагниња на храна и кози, кога е соодветно сезоната за парење. Ѕвер доаѓа во екстаза и плодноста стапки се зголеми значително.
 • Трн и лишаи. Маслото од овие растенија, го намалува воспалението и го убива патогените микроорганизми. Многумина од нив се верува дека практикувањето на Jelqing, можете да се донесат некои работи преку уретрата. Овие компоненти делува како антисептик и уништува микроорганизмите "на пристап".
 • Колаген и пченица протеини. Подобрува член на кожата, ја омекнува и moisturizes.

На Titan Gel содржи некои други состојки, но неговата општа смисла е: афродизијак, анти-воспалителни и смирувачки на кожата агент. Сите природни, без pobochek и алергии. Ако сте се одлучиле да одат на пат, ќе ви треба:

 • купување Titan Gel .
 • Јелка совладате техниката.

Купи Titan Gel

Морам да кажам дека пред една година имав проблем со купување на Titan Gel на официјалниот сајт на производителот:

Адреса ми веруваа продавница

Тие работеа само со големо вистински купувачи, и така страдаат како мене, мораше да се погледне за дилери. Патем, во процесот на пребарување, сфатив дека во аптеките тоа не е точно, како и во Амазон, каде што беше чест гостин, се продаваат некои глупости во црвена кутија. Но, мојата среќа сега е производство на компанијата одлучи да се прифатат и мало. Причина јас објасни еден од менаџерите: "Колку повеќе посредници стоката поминува, толку повеќе лажни достигнува на потрошувачот. Ова Titan Gel се продава во цевка на црна боја. Пакување, исто така црно. Ние, од поштенското сандаче се кремот слика во бела или црвена цевка, и во прилог на нив гневни реакции на луѓето. За да се намали фалсификување на минимум, ние сме отворени за продажба на гел не само на големо, но, исто така, поединечно. "

Акциониот план:

 1. Ние го задржуваме барање на местото, кој го наведува името и телефонскиот број за контакт.
 2. Ние зборуваме на телефон со менаџерот, за повеќе детали.
 3. Ние го задржуваме вашата е-мејл, да се следи со цел статус, и да учествува во акцијата " Titan Gel за половина цена".
 4. Ние се добие крем од курир или пошта.

Сега главната работа – како да се комбинираат со гел техника пенисот проширување Јелка.

Како тоа функционира?

Jelq или Jelqing – систем на вежби со цел да се протега на клетките на пештера во кавернозното, од страна на систематски се зголеми протокот на крв во инвертер. Ова е официјалното назначување на "молзење" техника. Резултат на тоа, драги, ќе зависи од две работи – колку често мастурбираат и некои подмачкување додека е во употреба. Детални инструкции се подолу.

гел потенција

Првиот чекор може да биде прескокнат, но според мое мислење – тоа е потребно да се вклучите во процесот.

 • Завиткајте член на крпа натопена во топла вода. Чувајте го заврши додека не се излади. Избришете ја.
 • Либерално намачка неговите оружје крем Titan Gel од базата на главата. Без афродизијак ќе биде во тешкотии – ерекција е слаб, и calluses на пенисот не ги красат.
 • Ве молиме да се биде член на на "полу-подготвени."
 • Добро зграпчува багажникот зафат (палецот и показалецот се обидуваат да се поврзат во крофна) и започнете движење од дното на главата. Зафатот мора да биде доволно силна за да се задржи на крв во пенисот. Откако ќе го добиете во главата, промени раце и да го повтори движењето.
 • Ако Titan Gel брзо се апсорбира, тоа треба да се ажурира. На рака треба да се лизга во текот Јелка.
 • Дневен сесии спроведува во следните стапка: – 1 недела: 200 до 300 движења. – Недела 2: 300 до 500 – Недела 3: 500 и повисоко. – Итн
 • Ако кожата станува премногу чувствителни, јас препорачувам да се одмори.

Тука, можеби, и сите што сакав да ти кажам. Конечно совети – да се избегне сува Јелка. Висок квалитет на масло (во мојот случај тоа е Titan Gel ) помага да се спречи стрии, црвени дамки од проширени капилари и отоци. Особено напредните луѓе, на оние кои се користат на тврдењето дека крем работи како конвенционалните лубрикант. Вистински или измама, Бог знае. Моето мислење – тоа е потребно да се обиде, или не знам. Titan Gel е идеален за влажно Јелка, но кој рече дека тие не би можеле да се "повлече" ерекција пред интима? Афродизијаци, исто така, се дел од …

PoorAverageGoodVery GoodExcellent (196 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...