Waist Trainer слабеење корсет, искуство и поглед на жените

Жал ми е за лош превод, превод на преведувачот, јазикот не е мајчин јазик за мене

Во подоцнежните фази на втората бременост, почнав да размислувам за тоа како јас ќе одам да се исчисти стомакот после породувањето. По првата бременост, тоа беше ужас, таа не можеше да се отстранат стомак масти е нешто околу една година. Но, овој пат помогна слабеење корсет Waist Trainer . Се консултирав два месеци. Денес јас ќе ви кажам како јас го зедов тоа.

По првото раѓање, почнувајќи од околу втората недела, тој почна да се појави некој вид на депресија. Не, се разбира, на радост на тоа нема да исчезне, но таа не може да се погледне без солзи во половината. Изминат месец, гледав во мојот стомак и беше престрашен, не остави на стомакот. Овој облик, парче месо. Еден пријател кажа на слабеење елек слабеење. Порачувам на Амазон, на крајот го носеше само два пати кога се обиде на, и првата тренинг сесија. Тоа не го заобиколуваат и слабеење половината меури од под маичка, раскопчана постојано. Спорт ангажирани во него, исто така, не функционира, ја турна ребра, постојано создавање на непријатност. Вест е лажен направени од неопренови. Морав да се фрли надвор и да се справи. Обнова беше одложено за една година.

вистински повратни информации на Waist Trainer

Како што дознавме, благодарение на помошта Waist Trainer .

На втората бременост, јас веќе знаев што да се подготви. Учев на интернет, прочитајте ги коментарите, форуми за губење на тежината, и одлучи да се одлучат за корсет производителот Waist Trainer . Предноста е фактот што никогаш не можев да најдам негативно мислење за него. Цена да бидам искрен подмитен. Сите ВТА, застана на прво место.

Би сакал да го предупреди, пазете се од измама: неопренови загради лесно да се водат, направени од супстандардни материјали и лош квалитет се продаваат во пакети.

Јас купи оригинален завој слабеење Waist Trainer Онлајн:

Адреса официјалната продавница

Сè што е едноставен. Отидов на официјалниот веб-сајт, фотографијата погледна, ценет мислење од купувачи кои купиле овој онлајн продавница. Постојат зачукуваше телефонски број и да побарате повик. Јавиме симпатична девојка, сите изјави во детали, тоа помогна да се одреди бојата на кожата, и му кажа за време на испорака.

Корсет може да биде во различни бои, Јас сум бил понуден да се земе: црна, сина, розова, виолетова. Зедов традиционалните црна боја, но сега јас сум размислување за да добиете некои светли нијанси.

Испраќање, како што вети, дојде на живот. Waist Trainer бил спакуван во оригиналната кутија, внатре беше спроведен инструкции. Се чини дека таквата едноставна работа да се користат, но тоа се уште доаѓа со настава. На ниво веднаш очигледен.

Зборувајќи за позитивните искуства Waist Trainer , сакав да каже каде и како носев:

  • Спорт. Како што е многу погодно за спорт. Корсет униформа повлекува вашето тело, не се над-нагласи дополнителна тежина надвор, собирање на стомачните мускули, а со тоа ненамерно предизвикува вклучи во стомакот, која има позитивен ефект врз еластичноста на телото. Тоа е погодно да ги изврши сите вежби, почнувајќи со персискиот и завршувајќи бар. Дури и кога отидов за лекции во базенот. Таму тој се, патем, исто така, се покажа како најдобра рака, бидејќи тоа нема леплива, латекс не се намокри и памук брзо се мијат по вода.
  • Секојдневна употреба. Со секојдневна употреба, јас забележав дека веќе не се задуши по неколку км., Дишењето е обновен, и јас веќе не се чувствуваат секогаш уморни. Почнав да го носат не само за обука, но исто така и за на прошетка со бебето, ефектот кај мајките беше неверојатно. Еден од моите изглед предизвика возбуда околу Waist Trainer , и желба за промет на големо за купување на истиот. По ова, престана да му наштети на рбетот. Сите бременоста јас страдал од болки во `рбетот, но очигледно на бендот се на товар и еднакво дистрибуирате мојата тежина.
  • Објавувањето. Во вториот месец по раѓањето, бевме поканети на свадбата. Јас веќе знам што сакам да одам, тоа е фитинг облека. Но, мојата состојба не ми дозволи да оди во таква облека. Ова прашање е лесно да се реши мојот нов бенд, кој е толку цврсто се заокружи мојот појас, дури и во таков фустан не е забележлива. Плус, тој ми формираше оса половината, кои никогаш не сум имал, и дека секогаш сакав.

Waist Trainer ќе даде тенок појас

Од она што материјал се состои корсет Waist Trainer ?

Од страна на дизајнот, таа се состои од латекс материјал коса која има вертикални ленти. Овие ленти дејствува како stiffeners. Тие се направени од челик, која им овозможува на 'рбетот за да остане во статична позиција. И тие ви даде прекрасен поглед на силуетата. Кога ќе видиме реклами, Дали оса половината од пет минути; тоа се подразбира дека бендот ви помага да потрае неколку минути за да се убави, обликувана форма. Тоа е затоа што тоа е само прекрасно повлекува.

Во него три реда на токи. Почнав веднаш прицврстени на второто, бидејќи многу мал. Но, сврзувачки елементи подредени на таков начин што ќе ги задоволи параметрите на било која форма. Јас, исто така се допаѓа чувството на теснина, па јас прицврстени цврсто. Во оригиналот Waist Trainer , латекс од надвор создава сауна ефект, и памук во внатрешноста апсорбира вишокот на влага. Така се создаде вакуум амбалажа со согорување на вишокот на масти. Кои се користат Waist Trainer , потврди не пот, и вашата облека се секогаш останува сув.

Ви препорачувам на сите корсет Waist Trainer .

Се вклучат со Waist Trainer почнав во третиот месец по раѓањето. Вистината е дека веќе во петтиот месец јас соблече повеќе од десет килограми, целосно отстранети постпарталниот стомакот. Тоа е 6 месеци од раѓањето на нивното бебе, а јас продолжи да го користи завој. Јас ќе го земам на сите обука во салата, јас џогирање во неа, и сè само да продолжат да го користат во секојдневниот живот. Јас сум толку навикнати на тоа, во прилог на тоа, тој дури и не го забележите на половината, како корсет szhilsya со неа.

Почнав да јадат колачи. Животот стекнато вкус повторно. Повеќе од седум години, јас не се јаде брашно, плашејќи се за нејзината фигура. И тогаш се јаде во било која количина, и не забележите зголемување на телесната тежина. Како што се испостави, сè е едноставен, доколку е порано, за секој сладост имав половина час да се пот во салата, но сега, со Waist Trainer , земам од него за десет минути.

PoorAverageGoodVery GoodExcellent (200 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...