Hondrocream trajtim me krem, mendimi im për të, dhe nëse ai në barnatore?

Përshëndetje! Unë kërkoj falje paraprakisht për të keq përkthimi për shkak të përkthyera me anë të një përkthyesi. Në këtë artikull, unë do të lë mendimin tim në kohët e fundit blerë më e re trajtimi me krem Hondrocream. Kohë të gjatë nuk mund të vendosin për të blerë, sepse unë nuk dua për të marrë në hype, e ka blerë sërish një padobishme dhe të shtrenjta gjë. Pas leximit të disa faqet e Internetit me komente real dhe opinionet në lidhje me këtë drogë, si dhe biseduar në forum me ata të cilët kanë përdorur atë – unë kam vendosur për të provuar një risi. Pra, le të themi se unë e shtyu për blerjen e produktit dhe të përshkruajnë pikën e tij të parë, karakteristikat kryesore (avantazhet dhe disavantazhet).

unë kam qenë duke vuajtur nga dhimbje në nyje, probleme me locomotor aparatit unë shqetësojë me të adoleshencës. Pothuajse çdo sëmundje është shoqëruar nga periodike exacerbations, dhe për mua këto periudha të shkaktojë një shumë e pakëndshme dhe ndonjëherë është e nevojshme çdo herë për të injektuar një dozë e Panadol. Të gjithë më parë blihen në barnatore krem dhe shëron vaji, madje edhe në peshkaqen kërc dhe shushunjat nuk të sjellë rezultati i pritshëm. Hondrocream – dizajnuar për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të sistemit musculoskeletal – kjo është ajo që më shtyu për të blerë atë, sepse dëshira ime për të marrë shpëtoj e të bezdisshëm dhimbje në lumbosacral në rajon e mbrapa ishte e fortë.

Hondrocream do të ndihmojë në nyje

Ku në mënyrë origjinale krem për nyjet Hondrocream?

unë jam i kënaqur që kam blerë Hondrocream për veten e tij – ai e ka ndihmuar me të vërtetë mua, tani këshillojnë atë për një mik të ëmën time që edhe vuan periodike dhimbje në joints. Për mua ky krem është një dhuratë nga perëndia – unë nuk e kanë blerë qetësues, ju lutem, nga pritja që unë gjithmonë kam pasur prapa tim të djathtë e poshtme.

Tani unë ndjeva një përmirësim i konsiderueshëm në Përgjithësi mirëqenien, por që nuk do të ndalet – unë dua të rendit në faqen zyrtare të internetit të 3 tuba (një është e sigurt për të dhënë nënës sime mik). Unë mendoj se kjo do të jetë e mjaftueshme për ruajtjen e funksionit normal të tuaj të sistemit musculoskeletal.

Kjo nuk është për shitje as në normale farmaci, ose në Amazon (dyqan online) – origjinali mund të urdhërohet vetëm këtu

zyrtar dyqan

(ku produkti është prezantuar edhe me foto dhe për të treguar në faqen e tij të çmimeve).

pas Unpacking paketë, gjëja e parë që kapur vëmendjen time, si çdo konsumator është një e bukur të ndritshme të paketimit të purpurt me një piper i kuq: prodhuesit janë përpjekur me ndërgjegje. Gjërat e bukura është gjithmonë një kënaqësi për të përdorur – dhe ky është një fakt! Në tub 75 ml – në shikim të parë sasinë duket i vogël, por kaloi me shumë kursim (të mjaftueshme për dy javë apo më shumë).

Struktura Hondrocream – bazë dhe ndihmëse komponentët

struktura e këtij mjeti të përfshijë natyrore bimë të substancave:

 1. Ekstrakt karamele mente. Mint relakson muskujt, tonet e lëkurës dhe stimulon enëve të gjakut.
 2. mentol Naftës dhe eukalipt – redukuar inflamimin, të ftohtë e lëkurës dhe të shurdhër dhimbje.
 3. Nxjerrjen e kali gështenjë – përmirëson qarkullimin e gjakut në zonat e prekura nga muskujt dhe parandalon përbashkët dëme.
 4. kuqe piper Ekstrakt – warms deri muskujt, heq spazma.
 5. Camphor vaj – tonet e lëkurës dhe të ngrohet në indet.

 6. Terpentinë – stimulon qarkullimin e gjakut në inde.

Siç mund të shihet në përbërjen Hondrocream përmban vetëm përbërësit natyrore, pa kimikate, kështu që mund të përdoret nga pacientët e grupmoshave të ndryshme, si dhe alergji. Shtatzënë apo gji, ajo është e rekomanduar për të përdorur krem vetëm pas një konsultimi me një specialist. Prodhuesit gjithashtu tregojnë se një contraindication të përdorimit të saj është alergjike në komponentët përbërës. Ajo nuk është e varur, kështu që mund të përdoret vazhdimisht, dhe vetëm në situata të jashtëzakonshme.

Udhëzimet për përdorim dhe kohëzgjatja e trajtimit

një pjesë të Vogël të tub e krem (rreth 5-7 mg) është aplikuar në zonën e prekur dhe FSHIJ në derisa plotësisht të absorbohet. Hondrocream për trajtimin e sëmundjeve të sistemit musculoskeletal ju duhet të aplikoni 2-3 herë në ditë (për parandalimin ajo është e mjaftueshme për të aplikuar 1 kohën para gjumit). Kursin e trajtimit varet nga shkalla e sëmundjes, mesatarisht 14 ditë. Krem është për të aplikuar në lëkurë të pastër, kështu që është e rekomanduar për të marrë një dush. Pas aplikimit zonë të trupit nuk mund të lagur brenda 1-2 orë, dhe duart në të kundërtën ajo është e nevojshme për të larë me ujë të ngrohtë me sapun.

Ky mjet unë rekomandoj duke mbajtur madje edhe të shëndetshme njerëzit (sidomos atletët) në mjekësi Kabinetit qeveritar, për shkak të shtrihen e muskujve dhe dhimbje të përbashkët askush nuk është i sigurt. Nëse ju jeni të frikësuar për të emërojë një mjekësore, vaji, është mirë të konsultoheni me mjekun tuaj.

Hondrocream është renditjen më të mirë të fondeve është bërë bazuar në përbërjen natyrore, në mënyrë moderne mjekët di të gjitha karakteristikat e tij, edhe pse çdo rreth aplikimit të saj nuk ka një opinion të ndryshëm. Disa ekspertë besojnë se Hondrocream është një alternativë për të kushtueshme analgjezik dhe anti-inflamator medikamente, injeksione dhe kapsula, ndërsa të tjerët e barazojnë efikasitetin e saj konvencionale kremrat që lehtë mund të blihet në barnatore.

Hondrocream të ndihmojë me dhimbje shpine

Rezultati pas ky kurs aplikimi Hondrocream (avantazhet dhe disavantazhet)

Krem kam përdorur për 15 ditë (në këtë periudhë është e llogaritur dhe 1 tub prej 75 ml), rezultati unë kam qenë i kënaqur, prandaj, mund të vërehet në vijim ndryshime pozitive:

 • dhimbje të forta të të Zhdukurve – unë tani mund të kryejë thjeshtë ushtrime fizike, ka ëndërruar të gjatë të.
 • a Nuk e ndjejnë siklet në nyje gjatë mprehtë dhe lëvizjet e tyre.
 • është Zhdukur ënjtje.
 • Zhdukur inflamacion në muskujt.

avantazhet kryesore mund të përfshijnë:

 • Efikasitetit.
 • përbërësit Natyral.
 • varg.
 • Nuk ka reagime negative.
 • përdorim në Natyrë.
 • të Shpejtë thithjen e krem të lëkurës.
 • Pa mbetje në rroba.

Disavantazhet Hondrocream sipas mendimit tim, është një çmim i lartë rreziku për të blerë një të rreme dhe pamundësinë për të blerë krem në barnatore. Megjithatë, këto mangësi janë të disponueshme, nëse ju e dini se ku për të blerë këtë krem dhe i kushtoj vëmendje për komente dhe opinionet e blerësit që ka pasur përvojën aktuale duke e përdorur atë.

PoorAverageGoodVery GoodExcellent (300 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *